SERVÍRKA / ČÍŠNÍK

Zažijte skvělé léto u moře nebo na horách, poznejte nové přátele a italský životní styl. Pracujte jako servírka - číšník v renomovaných hotelech 3* a 4*. Díky projektu "Evropská praxe pro růst odborných dovedností" máte jedinečnou šanci získat praxi u ověřených hostitelských organizací. Projekt vám zajistí ubytování a stravování v místě stáže, pojištění dle italských zákonů, odměnu minimálně 500,-EUR čistého za měsíc + osobní ohodnocení, dopravu. Na stáž vás připravíme a český koordinátor vám pomůžeme se zahájením stáže. V případě potřeby bude koordinátor k dispozici na telefonu. Získáte certifikát a neocenitelnou zkušenost do života. Zdokonalíte se v cizím jazyce a poznáte turisticky nejvyhledávanější části Itálie – ostrov Sardinie, Palovou riviéru nebo Dolomity.

Seberte odvahu vykročit ze své komfortní zóny vstříc novým zážitkům. Poznejte svět i sami sebe. Získejte nadhled a odstup o svých zažitých škatulek myšlení a chování. Investujte do své budoucnosti a vyjeďte na stáž, která má smysl. Víme o čem mluvíme, sami jsme si prošli různými vzdělávacími programy a stážemi v zahraničí. Vložené úsilí se vám v profesním i osobním životě mnohokrát vrátí.

Stáž je určená žákům a čerstvým absolventům SŠ, SOU, VOŠ A VŠ. Zájemce o stáž musí splňovat tyto požadavky:

 • věk minimálně 18 v den odjezdu na stáž
 • status studenta (platí ještě o prázdninách po ukončení školy)
 • vyjet minimálně na 2 měsíce
 • ochota naučit se základy italského jazyka z našich materiálů (jiný jazyk není třeba, ale je výhodou)
 • ochota učit se od italských profesionálů a přizpůsobit se italské kultuře
 • dobrý zdravotní stav
 • kvalitně odvedená práce
 • výhodou je znalost cizího jazyka
 • výhodou je praxe a odborné kurzy

Stáž je určena pro mladé lidi, kteří mají zájem o neformální vzdělávání pod vedením zkušených profesionálů. Nepožadujeme dobrou znalost jazyků, stačí vám nastudovat před odjezdem základní italská slovíčka pro jednoduchou konverzaci a zbytek už se naučíte na stáži. 

 • Strávíte léto u krásného moře nebo v přírodě na horách.
 • Získáte zajímavé finanční ohodnocení.
 • Získáte certifikát v českém a anglickém jazyce.
 • Získáte nové zkušenosti a dovednosti.
 • Zlepšíte si jazykové dovednosti.
 • Zlepšíte své postavení na trhu práce.
 • Poznáte zajímavé lidi a místa, italskou kulturu a gastronomii.
 • Dostanete se ven ze své škatuly vztahů, kultury a vzorců myšlení.
 • Osamostatníte se a zvýšíte si sebevědomí.

Vše výše uvedené vychází ze zkušeností stážistů z minulých let a z našich zkušeností, protože i my - koordinátoři stáže jsme jako stážisté začínali.

Sardinie - 3 až 4 měsíce (začátek června a začátek září)

Praxe probíhá v hotelových resortech, několik kroků od krásné pláže. Jedná se o jednu z nejluxusnějších a nejdražších turistických oblastí na světě, vyhledávanou díky jedinečným klimatickým podmínkám, nádherné přírodě a unikátním písečným plážím se zlatě-bílým pískem a s tyrkysově modrou vodou. Nechybí ani možnost nočního života v různých podnicích a barech ve městě i na pláži.

Jaderská riviéra - 2 měsíce (celý červenec a srpen)

Praxe probíhá v rušných turistických střediscích na pobřeží jaderského moře. Letoviska hýří bohatým nočním životem, díky teplým nocím si jej můžete vychutnat naplno. Centra měst nabízí nepřeberné možnosti kulturního vyžití. Můžete obdivovat historické památky, inspirovat se italskou módou a stylem, nakupovat za příznivé ceny, vše co nabízí dlouhé letní noci a srdci přímořského letoviska.

Dolomity - 2 měsíce (celý červenec a srpen)

Praxe probíhá v jedinečné scenérii italských Dolomit v nejžádanějších turistických lokalitách jako je Cortina d'Ampezzo. Nezapomenutelné jsou výhledy na horské scenérie a procházky panenskou přírodou. Dny v horách jsou v létě příjemně teplé a slunné, díky horskému slunci se opálíte lépe než u moře a zároveň vám při nebude příliš horko. Dobře fungující sítě hromadné dopravy můžete využít k výletům i do širšího okolí. Dolomity jsou jedinečný místem, kde strávit léto. 

 1. Nejprve si prosím přečtěte informace o stáži a zkontrolujte, že splňujete podmínky pro stáž.
 2. Vyplňte přihlášku na letní stáž. My se vás co nejdříve ozveme a domluvíme se na osobní schůzce nebo na setkání po skype.
 3. Následuje osobní schůzka nebo videopohovor přes skype, abychom se lépe poznali. Poradíme vám jaké pozice je pro vás nejlepší a jak se na stáž připravit.
 4. Poté máte čas na samostudium základních italských slovíček (cca 100 základních slov).
 5. Videopohovor přes skype, kde vás vyzkoušíme z italských slovíček a zjistíme, zda jste se je naučili = zda máte opravdu zájem o stáž.
 6. Administrativa nutná k uskutečnění stáže a domluva na dopravě.
 7. Realizace stáže v Itálii. Na stáž vás uvede český koordinátor, která zajistí hladký proběh stáže a bude vám pomáhat. Mimochodem to je služba, kterou nikdo jiný nenabízí.
 8. Předání certifikátu a návrat do ČR.

Ubytování a stravování zajistí hostitelská organizace (hotel, restaurace). Ubytování je obvykle v pokojích pro personál. Stravování je zajištěno většinou v menze pro personál nebo v restauraci pro klienty, skládá se ze snídaně, oběda a večeře. Obvyklý je výběr z několika jídel. Po domluvě je možno vzít si na svačinu např. ovoce nebo pečivo.

Počítej s tím, že italská strava je odlišná od naší české. V italské kuchyni najdete více těstovin, rajčat, zeleniny. Můžete ochutnat ryby a mořské plody, vyzkoušet jinou úpravu masa a příloh.

Projekt garantuje stážistům odměnu za produktivní činnost 500,-EUR čistého za měsíc + osobní odměny. Na stáži neutratíte ani cent, protože ubytování, stravování, pitný režim a dopravu vám hradí projekt. 

Při dopravě na Sardinii využíváme přímou leteckou linku Praha - Cagliari a navazujíc transfer až do hostitelských organizací. Při dopravě na Jaderskou riviéru a do Dolomit využíváme přímé autobusové linky. Od autobusu vás vyzvedne pracovník z hostitelské organizace.

V době praxe jste pojištěni italským pracovním pojištěním INAIL, které vám zajití hostitelská organizace.

V době osobního volna pojištění IANIL neplatí, proto vám doporučujeme sjednat cestovní pojištění v rozsahu: zdravotního pojištění, pojištění odpovednosti a úrazové pojištění.

Projekt hradí:

 • odměnu 500,-EUR/ měsíčně + osobní ohodnocení
 • ubytování v místě stáže
 • stravování a pitný režim
 • pracovní pojištění INAIL
 • příspěvek na dopravu
 • certifikát v českém a anglickém jazyce

Stážisté přispívají částkou 6.000,-Kč.

Přihláška na letní stáž
Vyplňte vaše údaje. My se vám ozveme co nejdříve zpět