Spolupráce se školami

Připravíme vám projekt pro žáky i učitele

Letní stáže v Itálii

Vzdělávací pobyty v Itálii

Kurzy italské gastronomie a kávy

spolupracem

Realizované projekty

Konference o zahraniční spolupráci

Zveme vás na konferenci věnovanou možnostem spolupráce českých škol s italskými školami a podniky nejen v rámci programu ERASMUS+. Na konferenci se seznámíte se zkušenostmi škol, které již s italskými partnery spolupracují, seznámíte se italskými lektory, kteří přijedou do České republiky prezentovat své hostitelské organizace. Budete mít možnost domluvit spolupráci vám na míru (např. mobility žáků a učitelů, výměny, vzdělávací pobyty). Konference je určena zkušeným realizátorům programu Erasmus+, kteří hledají nové partnery i prvožadatelům bez zkušeností. Můžete se těšit na degustaci italských specialit, vín a italské kávy.

Součástí konference je workshop italské gastronomie, kde budou mít zájemci z řad žáků a budoucích absolventů možnost vyzkoušet si přípravu čerstvých těstovin, pizzy a kávy pod vedením italských lektorů. Účelem workshopu je  připravit žáky na letní stáž v Itálii v roce 2018.

Cíle konference:

Termíny a místo konání

  • Praha 27. listopadu 2017, SOU - Gastronomie A Podnikání, Za černým mostem 362/3, 198 00 Praha 14-Hloubětín

Program

  • 08:30 – 09:00 registrace účastníků a občerstvení (káva, zákusky)
  • 09:00 – 11:30 zahájení konference, dopolední blok
  • 12:00 – 12:30 přestávka na oběd a na italskou kávu
  • 12:30             prostor pro konzultace
  • 09:00 – 12:00 workshop italské gastronomie pro žáky

Konferenci pro vás připravuje vzdělávací agentura Italy Gastro Promotion s.r.o., s tradicí 25 let odborného vzdělávání. Italští partneři: zástupci odborných škol a členové asociace hotelů a restaurací regionů Trentino - Alto Adige, Emilia Romagna, Sardinie.

Přihláška

Přihlášku na konferenci zašlete prosím do 17.11.2017 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Počet míst je omezen, prosíme zasílejte své přihlášky co nejdříve. Konference včetně degustačního oběda a občerstvení je zdarma pro 2 zástupce z každé školy. Účast na workshopu je zdarma pro 4 žáky z každé školy, kteří mají zájem o letní stáž v Itálii v roce 2018.


Máte-li zájem vyslat své žáky a učitele na mobilitu do Itálie, nyní je čas zahájit práci na žádosti. Podívejte se na možnosti Spolupráce na projektech ERASMUS+. Projekt vám připravíme kompletně od žádosti, přes realizaci včetně tlumočení, exkurzí a degustací, až po závěrečnou zprávu.

Vašim žákům a čerstvým absolventům nabízíme Letní stáže v Itálii v rámci projektu Evropská Praxe pro růst odborných dovedností. Účastníci získají odborné dovednosti, zajímavé kontakty a finanční ohodnocení. Díky stáži v Itálii budou žádanými u zaměstnavatelů. Žáci se na stáž hlásí samostatně pomocí přihlášky. Veškeré informace k nabízeným pozicím najdou žáci zde.

V květenu a září 2018 můžete vyjet se svými žáky na týdenní Školu vaření do Itálie. Pod vedením italských profesionálů se naučíte základy italské kuchyně. Můžete se těšit na zajímavé výlety, degustace a odpočinek na pláži. V ceně kurzovného je ubytování v hotelu***, stravování formou plné penze, exkurze s degustacemi, tlumočení do českého jazyka.

S kurzy italské gastronomie a kurzem kávy přijedeme až k vám do školy. Kurz vám připravíme na míru. Suroviny a materiál přivezeme s sebou. Obdržíte veškeré recepty, pracovní postupy a certifikát. Kurzy jsou akreditovány MŠMT.